Марек: Събираме точките една по една, време е да вкараме и гол

От щабовете на Марек и Миньор (Пк) останаха реалисти след поделените точки (0:0) в едно от дербитата на Втора лига. И от двата лагера акцентираха върху трудните условия за игра, заради почти ураганния вятър по време на мача в Дупница.

„Мач се получи, но само като хъс, желание и раздаване. Това, че нямаше голове не означава, че мачът не е бил интересен. За мен напрежението беше до 93-ата минута. Чисто футболни неща няма как да видиш на този мач. Все пак имахме едно чисто положение – наш футболист излезе сам срещу вратата. Миньор също имаше едно в 90-ата минута. Напълно справедлив хикс стана. Постараха се и двата отбора за победа, но така се случиха нещата, че завършихме наравно. За съжаление ние така събираме точките – една по една. Надявам се оттук нататък това, което ни липсва, да го постигнем. А именно да спечелим някъде при гостуване. Дай Боже втория полусезон вече да вкараме и гол“, коментира треньорът на Марек Цветан Видински.

„Ние сме свикнали да бием лидерите.

Проблемите ни идват с последните отбори в класиране – тези, които играят по-прибрано. Все пак надявам се да спечелим достатъчно точки, за да си изпълним единствената цел – оставане във Втора лига. Друга цел нямаме. Сега почти няма време за почивка. Готвим се за следващия кръг с ЦСКА 1948, а след това има междинен кръг – приемаме друг от лидерите Етър. Следва гостуване на Марица, а това означаве, че нашата програма е много тежка“, допълни Видински.

„Другите мачове не ме интересуват. Имам какво да кажа, но не искам да ги коментирам. Гледам само нашия отбор, а според това, с което разполагаме, даваме максимума от себе си. Отделно от това „в бокса“ имаме 6 души контузени, а и наказани. Хубавото е, че някои контузии отшумяват“, завърши Цецо Видински.