Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек със загуба от Ботев Враца в контрола

Марек загуби с 0:3 от Ботев Враца в контролна среща, играна на стадиона в Етрополе, където тимът от Първа лига е на подготовка.

Първото полувреме премина с лек превес на символичните домакини от Ботев, които създадоха и няколко опасности пред вратата на Марек. В 17-ата минута се наложи на вратаря на дупничани Константин Костадинов да спасява опасен удар с глава на противников футболист. Три минути по-късно пък гредата спаси Костадинов след удар на тъмнокожия Меси Биатомусока. В 45-ата минута топката влезе в мрежата на Марек след удар на Стефан Велев, но секунди преди това бе отсъден фаул в атака и попадение не бе зачетено.

В хода на второто полувреме бяха извършени множество смени в тима от Дупница. В игра влязоха доста юноши, като тук си пролича по-високото ниво на съперника.

В 50-ата минута Даниел Генов откри резултата от дузпа, след като самият той бе спънат от Мартин Кавдански в наказателното поле. 5 минути по-късно Траоре покачи на 2:0, измъкнал се сам срещу резервния вратар Пламен Младенов. В 70-ата минута Марек можеше да намали резултата, но след центриране на Александър Башлиев топката премина на сантиметри от плонжиралия Христо Каймакански. Две минути след това самият Башлиев стреля отблизо, но вратарят на Ботев Враца Лукас Бариос отрази. Така се стигна до 90-ата минута, когато Мартин Ачков с глава оформи крайното 3:0.

Следващата контролна среща за Марек е в събота от 11 ч. срещу Славия на стадион „Бончук“.

Марек: Костадинов, Башлиев, Р. Йорданов, Кавдански, А. Георгиев, Каймакански, Стойчев, Иванов, Джаджаров, Ганчев, Любомиров (Младенов, М. Петков, Влахов, Близнаков, Рибарски, В. Йорданов, Аспарухов, Стоянов, Г. Костов)