Марек удари лошо Чавдар (Етр), пропусна и дузпа

Марек спечели с 2:0 срещу Чавдар (Етр), регистрирайки успешен старт на сезона в Югозападната Трета лига. С победата си дупничани взеха психологическо предимство пред съперника в борбата за първите места в класирането.

Първата добра възможност за гол бе в 10-ата минута, когато удар на Милен Иванов премина встрани от вратата на гостите. Марек установи териториален натист и това доведе до откриване на резултата в 33-ата минута. След няколко минутна обсада на вратата на Чавдар се стигна до центиране на главата на Георги Божилов, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0. Дупничани продължиха да владеят събитията на терена до края на полувремето, както и в началото на втората част.

В 66-ата минута Божилов отбеляза втория си гол за 2:0. След страхотен рейд на Александър Близнаков топката стигна до централния нападател на Марек, първият му удар бе спасен, но при добавката стражът на гостите Слави Петров нямаше какво да стори.

Дупничани можеха да направят победата си и по-убедителна. В 83-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините след фаул в наказателното поле срещу Милен Иванов. От бялата точка стреля Любомиров, но Петров спаси.

Играта на Чавдар (Етр) на ст. „Бончук“ не се получи, като гостите за 90 минути така и не създадоха реална възможност за гол.

В ложите и на трибуните пък присъстваха куп известни имена – Иван Бандаловски, Емил Виячки, Георги Караканов, Анжело Кючуков, бившият треньор на Струмска слава – Владимир Димитров-Капело и др. Общо пбликата пък наброяваше няколкостотин души.

Марек: Младенов, Ангелов, Стойнев, Р. Йорданов, Калайджийски, М. Иванов, Близнаков, Илиев, Любомиров, Ганчев, Божилов (Димитров, Кючуков, Михалков, Влахов)