Марек Юнион-Ивкони би последния с тайбрек, чака бараж за оставане

Едва четвъртата си победа от началото на волейболното първенство постигна отборът на Марек Юнион-Ивкони. Дупничани спечелиха с 3:2 (27:25, 20:25, 25:21, 23:25, 12:15) като гост на последния в класирането Славия.

В зала „Панайот Пондалов“ се срещнаха двата най-млади състава в шампионата и логично изобилстваха грешките. След като Славия изпусна юздите в четвъртия гейм, Марек игра по-добре в тайбрека и спечели мача. За MVP бе избран Ерик Стоев от тима на гостите.

Двата най-млади отбора са и най-отдолу в класирането. „Белите“ са последни със само една победа от 20 мача, дупничани са предпоследни с 4 успеха.

По всичко личи, че Марек Юнион-Ивкони ще играе бараж за оставане в елита.