Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек Юнион-Ивкони загуби югозападното дерби

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (25:22, 25:16, 21:25, 25:18) от Пирин (Рз) в югозападното дерби от втория кръг на първенството по волейбол.

В зала „Септември“ в Разлог домакините бяха по-добрият отбор и спечелиха мача, отстъпвайки само в третия гейм.

Най-резултатен в двубоя бе Дейвид Кръстев от Пирин с 27 точки, а с по 14 точки завършиха Теодор Каменов и Костадин Гаджанов. За дупничани Георги Бъчваров завърши с 16 точки, а с 15 точки се отчете Златан Йорданов.

Разложани заемат петата позиция във временното класиране, като имат три точки в актива си (1 победа, 1 загуба). Марек е четвърти със същия актив и баланс, но с по-добро геймово съотношение.

В следващия кръг Пирин среща ЦСКА на 31 октомври (понеделник). Волейболистите на Найден Найденов пък излизат срещу Берое на 29 октомври (събота).