Марек Юнион-Ивкони изравни от 0:2, но загуби от Добруджа

Марек Юнион-Ивкони загуби драматично с 2:3 (17, 18, -11, -22, 16) у дома от Добруджа в първенството на Супер волей, макар да бе близо до пълен обрат.

В първите два гейма гостите от Добрич бяха категорични и ги спечелиха с голяма разлика за 0-2. В третата част пък тотален господар на терена бяха дупничани, което им даде самочувствие за четвъртия сет. Там играта вървеше равностойно до 20-а точка. След това обаче Марек наложи волята си и вкара мача в тайбрек.

В нервния пети гейм Марек Юнион-Ивкони пропиля два геймбола и в крайна сметка отстъпи с 16:18 за 2-3.

Топ реализатор стана Маркус Уускари с 20 точки за Добруджа. За дупничани с 16 се отличи Георги Бъчваров.

В класирането Марек Юнион-Ивкони е 9-и с равни показатели с 10-ия Добруджа – 6 победи, 13 загуби и по 18 точки. Геймовото съотношение е в полза на Марек.

В следващия кръг тимът от Дупница гостува на Берое на 8 март.

Снимка: архив