Марек Юнион-Ивкони не можа да вземе гейм в Монтана

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (25:18, 25:23, 25:19) като гост на Монтана в мач от четвъртия кръг на волейболното ни първенство. Двубоят в зала „Младост“ в северозападния град премина под диктовката на домакините, които записаха четвъртия си успех.

В първия гейм Монтана спечели лесно за 1-0, а дупничани бяха близо до това да измъкнат втората част. След много амплитуди във втория гейм се стигна до равенство 23:23, но домакините успяха да затворят при 25:23 за 2-0. Това се отрази за третия гейм, който безпроблемно отиде на сметката на Монтана за чистата им победа в мача.

Най-резултатен бе Любослав Симеонов със 17 точки, 10 точки реализира Димитър Калчев. Мартин Кръстев бе отличен за MVP. За отбора от Дупница Георги Бъчваров отбеляза 12 точки.

Така Монтана вече има 10 точки в актива си (4 победи) и е втори. Дупничани са десети с 3 точки (1 победа, 3 загуби).

В следващия кръг монтанчани излизат срещу ЦСКА на 7 ноември (понеделник). Марек Юнион-Ивкони пък се изправя срещу Хебър на 5 ноември (събота).