Марек Юнион-Ивкони опука Добруджа у дома

Марек Юнион-Ивкони победи Добруджа с 3:1 (25:20, 27:25, 22:25, 25:22) в мач от 15-ия кръг на първенството по волейбол за мъже.

Домакините от Дупница заиграха силно от самото начало и логично взеха първия гейм при 25:20. Втората част бе далеч по-драматична, а след четири геймбола Марек съумя да поведе с 2-0. След това Добруджа все пак успя да измъкне третия гейм, но в четвъртия волейболистите на Найден Найденов бяха убедителни и приключиха мача в своя полза – 3-1.

Най-резултатен за победителите бе Цветелин Цветанов със 17 точки. Ивайло Дамянов приключи с 15 точки. За тима от Добрич Георги Михалев бе над всички с 20 точки. 15 точки добави Явор Генов.

В класирането Марек Юнион-Ивкони вече е девети с 19 точки след 6 победи и 9 загуби. Добруджа е десети в таблицата със същия актив и баланс, но с по-лошо геймово съотношение.

В сладващия кръг Марек гостува на шампиона Хебър в Пазарджик на 25 февруари.