Марек Юнион-Ивкони се опълчи на ЦСКА, но добрата серия приключи с тайбрек

Силната серия на Марек Юнион-Ивкони в Супер волей приключи със загуба 2:3 (19, -21, -25, 21, 9) като гост на ЦСКА. Пред малобройна публика в столичната зала „Васил Симов“ се стигна до много оспорван сблъсък.

Марек започна мача дръзко и поведе на силния отбор на домакините. Дупничани отвориха преднина от 3 точки в началото на първия гейм, но ЦСКА успя да изравни при 7:7. Оттам насетне столичани уверено спечелиха частта за 1-0.

Марек Юнион-Ивкони изнесе много силен втори гейм. Дупничани дръпнаха в точките и в един момент водеха с 15:8. ЦСКА намали драстично разликата, която се стопи до едва 2 точки. В крайна сметка обаче гостите удържаха и затвориха в своя полза за 1-1.

И третата част тръгна добре за момчетата на Найден Найденов, които поведоха с 3 точки при 8:11. Домакините изравниха при 17:17 и играта вървеше точка за точка. Младите волейболисти на Марек показаха завидни нерви и измъкнаха победата в гейма при 25:27 за 1-2.

С повече рутина ЦСКА взе четвъртия гейм и вкара мача в тайбрек.

А в петия гейм опитът си каза думата и „червените“ спечелиха, за да затворят и мача с 3-2.

Марек Юнион-Ивкони остава на 10-о място с 3 победи и 7 загуби.

Следващият кръг ще се играе след коледните празници. На 29 декември от 17.30 ч. дупничани приемат Пирин (Рз) в югозападното дерби.