Национален вратар спря Марек срещу дубъла на ЦСКА 1948

Марек загуби с 0:2 като гост на дубъла на ЦСКА 1948 и потвърди тенденцията да изпитва сериозни проблеми с тимовете от долната половина на класирането във Втора лига. Всъщност в този мач „армейците“ използваха доста от играчите от първия си отбор, което също оказа своето влияние върху резултата.

Ключовият момент в двубоя обаче бе малко след като домакините поведоха. При резултат 1:0 Георги Божилов изпусна дузпа за Марек, след като националът в редиците на ЦСКА 1948 Иван Караджов отрази удара от бялата точка. Преди това, в 40-ата минута, бранителят Георги Ангелов откри за 1:0 с удар с глава. Крилото Денислав Александров пък оформи крайното 2:0 в 82-ата минута.

След почивката мачът бе доста двуостър, като футболисти на дупничани получиха и 4 жълти картона.

В класирането Марек остава над чертата за изпадащи. Отборът от Дупница заема 14-то място с актив от 23 точки. В следващия кръг в сряда Марек приема един от лидерите Етър на ст. „Бончук“.

Марек: Младенов, Калайджийски, Арсов, Гьонов, М. Иванов, Д. Илиев, Георгиев (59-Владимиров), С. Димитров (52-Ганчев), Е. Илиев (76-Панталеев), Божилов, Йорданов