Обърнаха Марек в Своге

Марек инкасира загуба с 1:3 като гост на Спортист Своге в последна среща от 31-ия кръг на Втора лига. Дупничани поведоха през първото полувреме, но допуснаха обрат след почивката.

Мачът започна равностойно и продължи така около 20 минути, за да дойде натискът на гостите. В 23-ата минута Мартин Кавдански бе много близо до това да открие резултата. След меле той стреля от близо, но в тялото на вратаря на Спортист. В 29-ата минута Марек поведе. Николай Ганчев отбеляза с глава след ювелирно центриране на Христо Каймакански – 0:1. В последните 10 минути на полувремето последва отпускане в състава на дупничани. В 35-ата минута Мартин Кръстев бе оставен непокрит в наказателното поле, но не намери добре топката и не застраши стража на Марек. В 44-ата минута Константин Костадинов пък спаси удар от малък удар на Антон Иванов.

Натискът на домакините се запази и за началото на втората част. В 51-ата минута се стигна до изравняване, след като Росен Йорданов опита да изчисти с глава, но след странна парабола топката влезе във вратата за 1:1. Само минута по-късно Мартин Кръстев бе изведен очи в очи с вратаря на Марек и порази мрежата за 2:1. В 60-ата минута рейд на Антон Иванов през защитата на дупничани завърши със спасяване на Костадинов. 5 минути по-късно Спортист реши всичко, след като за 3:1 се разписа Владимир Семерджиев с глава след центриране от корнер. Марек все пак опита да се върне в двубоя, като в 80-ата минута Кавдански стреля, но шутът му бе блокиран.

В класирането Марек запазва третото си място, въпреки загубата.

Марек: Костадинов, Башлиев, Р. Йорданов, Кавдански (85-Стоянов), Каймакански, Илиев, Близнаков, Джаджаров (75-В. Йорданов), Любомиров (89-Златков), Ганчев, Костов