От Марек за Дунав: Рано почнахме да пазим резултата

Старши треньорът на Марек Танчо Калпаков коментира мача с Дунав Русе, завършил наравно 1:1 с изравнителен гол за противника в 94-ата минута.

„Тежко се говори, когато сме допуснали гол в продължението. Но може би с оглед играта в целия мач, резултатът е закономерен. Много рано почнахме да пазим резултата и да бягаме от своята игра. В отбора нямаше необходимата свежест. Налага се в мачовете участие да взимат едни и същи играчи. Но избягахме от това, което правим най-добре – да си подаваме топката. Второто полувреме играхме почти изцяло с дълги топки. С оглед резултата искахме да затворим мача, да пуснем високи играчи, за да парираме дългите подавания и центрирания на Дунав. Те дойдоха да се надиграват с нас, имаха и добро владеене на топката и своите положения. Този мач искахме да го спечелим дори и с недобра игра, но злощастно се разви и ни изравниха в продължението“, каза Калпаков.

„Всички момчета се хвърлиха и имаха желанието да спечелим. Може би физическите сили ни напуснаха. Но и Дунав хвърлиха всичко възможно, търсиха изравняването и за наша жалост го постигнаха в последните минути“, обобщи треньорът на Марек.

Наставникът на русенци Мартин Ковачев пък заяви:

“Можеше и да загубим мача, въпреки че играхме добре. Създадохме повече положения от домакините. Изпуснахме ги с лека ръка. Почти всеки мач се случва. Допуснахме и елементарен гол, но радващото е, че в продължението намерихме начин да изравним резултата. Знаехме Марек как играе, особено като домакин. Постоянството при тях е на доста добро ниво. Не случайно имат 18 сухи мрежи. Знаехме, че във фаза защита са доста солидни, добре изнасят топката. Агресивни са, пред собствена публика играят доста добре. Елементарният гол, който допуснахме, даде криле на отбора на Марек, а в нашите редици имаше стъписване. Но второто полувреме се видя, че контролирахме играта изцяло. Нямаше да е честно да си тръгнем със загуба”, заяви треньорът на Дунав Русе.

На въпрос дали е имало допълнително стимулиране за Дунав от трети отбор, Ковачев не отрече: “За това към шефовете трябва да се обърнете. Не искам да го коментирам, не е коректно”.