Случи се! Марек Юнион-Ивкони взе победа

След 7 поредни загуби и 6 поредни мача без спечелен гейм отборът на Марек Юнион-Ивкони най-после взе победа в първенството на Супер Волей. Дупничани надделяха в собствената си зала с 3:0 (15, 19, 22) над друг аутсайдер в шампионата – Славия.

Домакините започнаха мобилизирано и това доведе до бързо затваряне на първия гейм. Добрата им игра продължи и след това и възпитаниците на Найден Найденов показаха, че са решени на всичко да прекъснат черната си серия. Амбициозното им представяне даде резултат и Марек спечели чисто мача с 3-0.

След този двубой Марек Юнион-Ивкони остава 10-ти в класирането вече с 2 победи, 7 поражения и 6 точки. Славия е 11-ти в таблицата.