Съдия резна Марек в Перник за първа загуба

Първа загуба записа Марек в първенството на Втора лига, отстъпвайки с 0:1 като гост на Миньор Перник. Дупничани бяха ощетени от рефера при попадението на домакините, но и почти не затрудниха вратаря на противника за 90 минути.

В 9-ата Валентин Петров вкара топката в мрежата на Марек, но преди това бе маркирана засада. Двубоят продължи равностойно, докато не се стигна до 28-ата минута, когато домакините откриха резултата при спорни обстоятелства. Кристиян Слишков отбеляза с удар по диагонала, но преди това бе извършен фаул от страна на Валентин Петров срещу Марио Петков. Нарушение обаче не бе маркирано и се стигна до гол във вратата на дупничани. Последваха още няколко спорни съдийски отсъждания в ущърб на гостите, а в продължението на първото полувреме Николай Ганчев стреля, но покрай вратата.

Марек се активизира второто полувреме в търсене на изравняване. Създадените ситуации за гол обаче бяха твърде малко. Веселин Любомиров пробва шут отдалеч, но Леонтиев внимаваше. В 72-ата минута слаб удар с глава отправи Милен Иванов, който мина над гредата. В последните минути дупничани опитаха с изсипани топки да създадат опасност пред вратата на Миньор, но с нулева успеваемост, за да се стигне до първа загуба.

Марек: Костадинов, Башлиев, Петков, Кавдански, Каймакански, М. Иванов, Джаджаров (46-Арсов), Т. Иванов (46-И. Димитров), Ганчев, Любомиров (81-Стоянов), Аспарухов