С трета поредна победа Марек Юнион-Ивкони влезе в осмицата

Трета поредна победа във волейболното първенство при мъжете постигна Марек Юнион-Ивкони. След успехите над Берое и Ботев (Луковит) дупничани надделяха у дома с 3:1 (19, -22, 21, 18) над Славия.

Марек започна добре мача и със силна игра затвори първия гейм в своя полза. Втората част също вървеше гладко за дупничани, които натрупаха преднина в началото. Към средата на гейма обаче „белите“ се разиграха и успяха да спечелят за 1-1. Ключов бе третият гейм, който отиде на сметката на домакините. След това нямаше какво да спре тима на Марек да спечели и четвъртата част, а с това и мача.

В класирането Марек Юнион-Ивкони вече е на 8-о място след 9 победи и 11 загуби (27 т.). Славия е на 12-а позиция с 6 победи и 14 загуби (18 т.)

В следващия кръг Марек приема Дея Спорт в Спортната зала в Дупница на 15 март от 18 ч. По същото време Славия посреща Добруджа.