С 10 души Марек бе близо до точката, но остана капо и срещу Литекс

Марек записа нова загуба във Втора лига, макар да бе близо до точката при гостуването си на Литекс. Дупничани отстъпиха с 0:1 на Градския стадион в Ловеч, като в последните двайсетина минути играха с 10 души.

През първото полувреме и двата тима играха по-плахо и не създадоха сериозни опасности пред противниковите врати. Домакините отбелязаха скъпоценния си гол малко след почивката – в 47-ата минута, когато точен бе Радослав Живков. В 73-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Румен Гьонов от Марек. Той бе отстранен след негов повторен удар към вратата на Литекс, като според съдията е закачил крака на играч на „оранжевите“.

Макар с 10 души дупничани опитаха на стигнат до изравняване и пренесоха играта в полето на домакините. Най-близо до гола Марек бе в 80-ата минута, когато шут на новото попълнение Руслан Черненко мина на сантиметри встрани. Създаде се първоначално впечатление, че топката е в мрежата след шута на украинеца бежанец, но попадение нямаше. Дупничани имаха и друго положение – удар с глава на Божилов, но отново не намери мрежата. Ловчанлии също имаха своите възможности.

Като цяло гостите играха с нужния заряд, но в 8-ми пореден мач не съумяват да вкарат гол, което е и най-голамият им проблем.

В сряда предстои междинен кръг на Втора лига. На ст. „Бончук“ пристига дубълът на Ботев (Пд), като победата за Марек е абсолютно задължителна.

Марек: Костадинов, Гьонов, Арсов, Йорданов, Калайджийски, Д. Илиев, М. Иванов (82-Дж. Николов), Георгиев (64-Черненко), Е. Илиев (82-Панталеев), Владимиров (64-Ганчев), Божилов (82-Димитров)