Червени картони и битка: Марек направи 2:2 в Кюстендил

Марек направи 2:2 при гостуването си на ФК Кюстендил в Югозападната Трета лига. Двубоят бе без значение и за двата отбора, но както подобава, дупничани и кюстендилци сътвориха здрава битка на ст. „Осогово“ особено през второто полувреме.

През първата част инициативата бе у домакините, докато Марек игра по-лежерно, предвид факта, че вече си е осигурил промоция за „Б“ група. Натискът на Кюстендил даде резултат в 35-ата минута, когато с глава Марио Евтимов откри за 1:0. Чак в самия край на полувремето дупничани имаха две отлични възможности за гол. Най-напред Росен Йорданов не успя да нанесе хубав удар от близо, а след това страховит шут на Даниел Гогов бе отразен блестящо от вратаря Михайлов.

След почивката Марек заигра своята игра. Тимът от Дупница изравни с гол красавец на Веселин Любомиров в 52-ата минута с удар извън наказателното поле.

Най-интересните събития пък се случиха в заключителния четвърт час. В 75-ата минута младият Костов стреля над вратата от удобна позиция. Минута по-късно и Владимиров бе близо до попадението. От последвалия корнер пък Марек поведе. Разписа се Боян Стойнев след неубедителна изява на кюстендилския вратар.

Дупничани държаха нещата в свои ръце, но допуснаха грешка, от която бе отсъдена дузпа за домакините, при която жълт картон получи Росен Йорданов. От бялата точка 2:2 направи Евгени Зюмбулев. 3 минути по-късно Йорданов получи и втори жълт картон, с което бе изгонен от терена. Макар и с 10 души Марек потърси победата, а действията на терена заприличаха на истинско дерби. В последните секунди на добавеното време дупничани подеха контраатака, ала главният арбитър Геро Писков наду свирката, за да даде край на мача, макар Марек да бе пред реалната възможност да отбележи. Това вбеси играчите на дупничани, които во главе с целия си щаб поискаха обяснение от съдията. Бяха вдигнати още няколко картона на гостите, а домакинската публика ги обстреля с няколко бутилки.

Още преди заминаването на тима на Марек за Кюстендил пък фенове подариха 10 топки на отбора по случай влизането в професионалния футбол.

Марек: Младенов, Ангелов (46-Джаджаров, 75-Костов), Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Любомиров, Гогов (70-Владимиров), Кючуков (46-Божилов), Ганчев, Р. Йорданов