ЧЕСТИТО! Марек влезе във Втора лига

Марек се завърна в професионалния футбол! Дупничани завършиха наравно 2:2 у дома с ЦСКА-София II и със спечелената точка са недостижими на върха в класирането 3 кръга преди края на Югозападната Трета лига.

Срещата с „червените“ вървеше отлично за дупничани, след като домакините поведоха с 2:0. В 28-ата минута резултата откри Николай Ганчев след бърза контраатака – 1:0. Даниел Гогов покачи на 2:0 в 34-ата минута и дупничани тотално се успокоиха. 3 минути по-късно обаче Георги Чорбаджийски върна един гол за ЦСКА-София, намалявайки на 2:1.

През втората част Марек игра доста лежерно в очакване на последния съдийски сигнал. В 82-ата минута „червените“ стигнаха до изравняване след грешка в отбраната на домакините и попадение на Кожухаров. Равенството устройваше дупничани, които държаха нещата в свои ръце до 87-ата минута. Тогава от ЦСКА-София поискаха дузпа за падане в наказателното поле на домакините, но главният арбитър прецени, че е имало симулация. Това отприщи нервите на старши треньора на гостите Стамен Белчев, който за реакцията си получи червен картон от рефера. Все пак Марек задържа благоприятния резултат и с 10 точки преднина пред втория Вихрен е сигурен член на Втора лига от следващия сезон.

След края на мача футболистите на Марек отвориха шампанско на терена, а треньорът Танчо Калпаков полетя във въздуха под аплодисментите на публиката. Тимът от Дупница отново е във Втора лига!

Марек: Костадинов, Р. Йорданов, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Близнаков, Любомиров, Гогов (75-Владимиров), Ганчев (95-Костов), Божилов (90-Михалков)