Грубости, картони и без голове на Беласица – Марек

Марек завърши наравно 0:0 с Беласица в дербито на кръга във Втора лига. На стадиона в Симитли дупничани бяха по-близо до победата, след като създадоха по-чистите положения в мача.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от Дупница. Запро Динев направи пробив, който завърши с шут, но топката прелетя над целта. В 23-ата минута Динев бе изведен очи в очи със стража на Марек, но атакуващият футболист не успя да го преодолее, стреляйки в тялото на Константин Костадинов. В 35-ата минута футболистите на Марек пропуснаха златен шанс да открият резултата. Александър Близнаков центрира в наказателното поле към непокрития Александър Башлиев, който от близка дистанция с глава не успя да прати топката в мрежата.

Втората част стартира с майсторска намеса на Кирил Георгиев. В 48-ата минута Андон Гущеров засече центриране, но стражът на Беласица атрактивно изби в корнер. В 60-ата минута домакините останаха с 10 души на терена. Аспарух Шамкалов влезе изключително грубо с високо вдигнат крак в тялото на Александър Башлиев, а главният съдия Димо Димов показа напълно заслужен червен картон за футболиста на Беласица. Показани бяха и няколко жълти картона в хода на срещата. Малко по-късно Боян Стойнев пропусна да се разпише отблизо. В 88-ата минута Запро Динев пък бе близо до гола за Бела. Той отправи удар от удобна позиция, но на сантиметри от целта и нулевото равенство се запази.

Марек имаше и основателни претенции за две неотсъдени дузпи.

Марек: Костадинов, Башлиев, Стойнев, Мурадов, Каймакански (82-Божилов), Близнаков, Илиев, Иванов (66-Гогов), Любомиров, Ганев (82-Р. Йорданов), Костов (46-Гущеров)