Марек инкасира първа загуба в първенството

Първа загуба в първенството на Втора лига и то с категоричен резултат 0:4 инкасира отборът на Марек, отстъпвайки като гост на Спартак (Вн). Че дупничани играха с осакатен състав си пролича най-вече през второто полувреме.

Двубоят започна по най-лошия начин за гостите, след като още в 3-ата минута получиха гол. Виктор Митев откри с изненадващ шут в долния ъгъл за 1:0. Марек опита да отговори с няколко набега към противниковата врата. Добри ситуации се откриха пред Георги Божилов и Даниел Гогов, но малко не им достигна да отбележат.

През втората част Спартак заигра по-агресивно. В 57-ата минута на 2:0 покачи опитният нападател Ахмед Ахмедов. В 78-ата резултатът набъбна до 3:0 с попадение на панамеца Ивей Ромееш след съмнения за засада. Точка на спора в последната секунда на продължението сложи Хидает Хюсеин за 4:0.

В следващия кръг Марек приема Лудогорец II.

Марек: Костадинов, Башлиев (46-Михалков), Стойнев, Мурадов, Каймакански, Гогов (58-Р. Йорданов), Близнаков, Илиев, Божилов (83-Кючуков), Иванов, Костов (58-Владимиров)

Снимка: ФК Спартак (Вн)