ТРИУМФ! Дупница има двама европейски шампиони по кикбокс

Страхотен успех постигнаха дупнишките състезатели на Европейското първенство по кикбокс за кадети в Истанбул. Представителите на СК Патриот Мони Василев и Алисия Сусанина станаха шампиони в своите категории!

Най-напред Мони Василев триумфира със златото, след като първо победи състезател от Босна и Херцеговина, а на финала се справи с черногорец.

Алисия Сусанина пък надви две състезателки от Гърция, за да вземе титлата.

И това не е всичко за Дупница. Ани Минкова бе наградена като най-добър рефер при жените на ринг.

Така за първи път в историята на родния кикбокс България зае втора позиция в общото класиране по спечелени медали. Бойците ни взеха общо 89 отличия, от които 30 златни, 23 сребърни и 36 бронза. Страната ни е втора в Европа след лидера Великобритания с 48 златни, 27 сребърни и 22 бронза.

На ринг националите ни ще се завърнат със 6 златни, 5 сребърни и 8 бронзови отличия.

На шампионата в Истанбул участваха 1640 състезатели от 38 държави. България беше представена от общо 97 кикбоксьори.