Марек отупа Спартак (Пл) за едно полувреме и изскочи на второ място

Марек продължава отличното си представяне във Втора лига, разбивайки с 4:1 гостите от Спартак (Пл) в среща от 10-ия кръг на първенството.

Двата отбора, особено този на домакините, оставиха развръзката за второто полувреме.

В 54-ата минута дупничани откриха за 1:0 с блестящ гол с глава на Христо Каймакански, който красиво засече на задна греда. В 67-ата минута Андон Гущеров изведе Николай Ганчев сам срещу вратаря и нападателят порази мрежата на спартаклии за 2:0. Тук Марек заигра още по-атрактивно и не след дълго падна трето попадение. В 78-ата минута след центриране от корнер и удар с глава Боян Стойнев покачи на 3:0. В 89-ата минута Гущеров и Даниел Гогов се оказаха абсолютно свободни срещу вратаря на Спартак (Пл) Стефанов при контраатака на Марек. Гущеров подаде на празна врата на Гогов за 4:0. Гостите стигнаха до почетно попадение буквално в последната секунда на продължението. С глава след центриране от корнер отбеляза Атанасиос Пицолис.

Преди изиграването на останалите двубои от кръга Марек излезе на второ място в класирането с равен брой точки с водача Септември (Сф) – по 21.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Иванов (89-Джаджаров), Гогов (89-В. Йорданов), Любомиров (69-Мурадов), Ганчев (89-Р. Йорданов), Костов (46-Гущеров)