Положения и удари, но без голове на Марек – ЦСКА 1948 II

Марек завърши 0:0 у дома с дублиращия отбор на ЦСКА 1948 в среща от първенството на Втора лига. Въпреки нулевото равенство се получи интересен и двуостър сблъсък с положения и пред двете врати.

Първите 20 минути преминаха изцяло под диктовката на гостите. След това пък Марек взе диригентската палка, но в 34-ата минута неразбирателство в защитата на домакините остави Преслав Антонов почти на празна врата. Нападателят на „армейците“ обаче от малък ъгъл не намери целта. 3 минути по-късно Христо Каймакански стреля с глава, но встрани от вратата на ЦСКА 1948. В края на полувремето и Андон Гущеров опита удар с глава, но над вратата.

В 66-ата минута „червените“ можеха да открият. Коварен шут на Валентин Йосков уцели напречната греда на Марек, но и вратарят Костадинов докосна топката преди това, за да спаси вратата си. Оттук насетне дупничани заградиха противника в наказателното му поле. Стигна се до няколко мелета пред стража Генадий Ганев. След голямо разбъркване в 77-ата минута топката като по чудо не премина голлинията на ЦСКА 1948 след три шута към вратата от страна на играчи на Марек.

Така срещата завърши без голове, а двата тима си разделиха по една точка. В следващия кръг Марек гостува на лидера Септември (Сф).

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Иванов (69-Мурадов), Гущеров (88-Р. Йорданов), Гогов, Ганчев, Костов (46-Божилов)