Марек Юнион-Ивкони се постара, но загуби тежко на старта

Марек Юнион-Ивкони очаквано загуби чисто с 0:3 (23, 14, 19) от Левски София в собствената си зала в Дупница в среща от първия кръг на мъжкото ни първенство по волейбол.

И в трите гейма младите момчета на Найден Найденов се стараха на игрището, но не намериха отговор срещу по-опитния и по-класен тим на „сините”.

Първата част бе най-силната за дупничани. Марек дълго време водеше в резултата, като дори се стигна до 19:15. Левски обаче успя да изравни, а след това и да обърне в своя полза за 0-1.

Във втория гейм Марек Юнион-Ивкони поведе с 5:2, ала оттук насетне гостите се разиграха и не оставиха шанс на своите домакини – 0:2.

И третият гейм започна с 5:2 за Марек, но отново „сините” триумфираха срещу голобрадите момчета от Дупница, за да затворят чисто мача.

В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони има не по-лек мач – гостуване на Монтана.