Марек поднесе специалитета си и в Радомир – 0:0

Марек завърши 0:0 и срещу Струмска слава в регионален сблъсък от 17-ия кръг на Втора лига. На стадиона в Радомир двата отбора си поделиха по едно полувреме и може би логично приключиха без победител.

Първите десетина минути бяха изцяло за домакините. Първо гредата помогна на вратаря Константин Костадинов, а след това две негови намеси запазиха мрежата му суха. В хода на първата част радомирци имаха още две добри възможности за гол пред вратата на Марек, но малко не им достигна да вкарат. Много силно по десния фланг пробиваха Марио Дилчовски и Стивън Кирилов. Чак в края на полувремето дупничани погледнаха към противниковия страж.

Още с началото на второто полувреме гостите заиграха по-смислено. Направени бяха и две офанзивни смени с включването на Андон Гущеров и Даниел Гогов. Първата изгодна ситуация за гол за дупничани бе пред Гогов. Той стреля от пряк свободен удар точно от границата на наказателното поле. Добре се намеси обаче вратарят на Славата Драгомир Петков. Малко по-късно стражът на домакините за втори път спаси тима си. Николай Ганчев изскочи сам срещу Петков по диагонал, но вратарят се справи блестящо. Марек продължи да търси победен гол и на няколко пъти при центрирания бе близо до попадение. Такова обаче не падна и тимът от Дупница за пореден път този сезон завърши при 0:0.

За отбелязване е, че привържениците на Марек на стадиона в Радомир превъзхождаха по численост домакинските.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Мурадов (46-Гущеров), Башлиев, Илиев, Иванов, Близнаков, В. Йорданов (46-Гогов), Любомиров, Ганчев