Само 1:0, но Марек ще зимува в Топ 3

Марек посреща зимната пауза в първенството на Втора лига в Топ 3, след като в последния есенен кръг победи с 1:0 гостите от Бдин. Дупничани категорично надиграха опонента си на стадион „Бончук“ и можеха са спечелят с по-голям резултат.

Все пак през първото полувреме домакините изпитваха известни трудности и първото положение дойде в 33-ата минута, когато вратарят Иван Василев се намеси при удар с глава след центриране от пряк свободен удар. Малко по-късно Валери Йорданов стреля също с глава, но в аут. В продължението на първата част Боян Стойнев от един метър също не намери целта.

След почивката доминацията на Марек бе тотална. Заредиха се атака след атака към вратата на Бдин. В 50-ата минута Веско Любомиров шутира и след намеса на стража Василев топката уцели гредата. Минута по-късно Александър Близнаков отблизо стреля на сантиметри в аут. Бдин отговори с далечен удар на Николай Цветков-Демона, който майсторски бе отразен от Константин Костадинов. В 64-ата минута Марек най-сетне превзе вратата на гостите. Близнаков стреля от упор и разтресе мрежата за 1:0. В 83-ата минута и Башлиев бе близо до гол, но ударът му с глава бе отразен. Секунди по-късно Росен Йорданов също имаше страхотна възможност за попадение, но не сполучи.

В продължението на второто полувреме от игра бе отстранен влезлият като резерва Георги Божилов, който си заработи два бързи жълти картона.

Така Марек събра 35 точки от 20 кръга и посреща паузата на трето място в класирането.

Марек: Костадинов, Башлиев (88-Божилов), Сандев, Стойнев, Каймакански, Любомиров, Илиев, Близнаков (93-Джаджаров), Гогов (75-Иванов), В. Йорданов (46-Р. Йорданов), Ганчев