Марек Юнион-Ивкони размаза Пирин в югозападното дерби, което вече може да не е югозападно

Марек Юнион-Ивкони изигра много силен мач и разби Пирин Разлог с 3:0 (28:26, 28:26, 25:18) в югозападното дерби на волейболното ни първенство. Това може да се окаже едно от последните издания на това дерби, ако Марек се премести в друг регион на страната.

Над 500 зрители изгледаха двубоя в Спортната зала в Дупница.

В първите два гейма домакините показаха характер в края на сетовете, за да поведат с 2:0. Особено интригуваща бе втората част, в която дупничани обърнаха резултата в самия край.

В третия гейм Марек Юнион-Ивкони бе пълен доминант и затвори чисто мача в своя полза.

Най-резултатен стана Димитър Дулчев от Марек с 19 точки. По 11 добавиха Иван Тасев и Ивайло Дамянов. За MVP бе отличен Антон Станчев.

За разложани Мариян Наков завърши със 17 точки, а с 12 – Радослав Попов.

Марек Юнион-Ивкони заема 10-о място в класирането с 12 точки след 4 победи и 7 загуби. Пирин е осми със същия баланс.

Предстои пауза в първенството, а в 12-ия кръг на 24 януари Марек гостува на Левски София.