Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек взе дербито с Беласица с гол на новак

Марек спечели югозападното дерби на Втора лига, побеждавайки Беласица на стадион „Бончук“ с 1:0. Скъпоценното попадение отбеляза новото попълнение Иван Колев.

Безплодно се оказа първото полувреме на срещата. Първият точен удар в една от двете врати дойде една минута преди почивката, когато Колев стреля с глава, но в ръцете на вратаря Кирил Георгиев.

Втората част бе доста по-интересна. Още в 49-ата минута Александър Близнаков шутира опасно от пряк свободен удар, ала топката профуча на сантиметри в аут. В 51-ата минута Веселин Любомиров открадна топката около границата на наказателното поле на гостите и пусна към Иван Колев. Новакът в редиците на Марек пък засече в опразнената врата за 1:0.

Дупничани използваха психологическото предимство и продължиха да нападат. В 57-ата минута удар на Николай Ганчев от воле бе спасен ефектно от стража Георгиев. Нов шанс се откри пред Ганчев в 75-ата минута, когато нападателят се измъкна от защитата на Беласица, но отново вратарят отрази. В заключителните минути гостите хвърлиха всички сили в търсене на изравнително попадение. В 86-ата минута Запро Динев изскочи пред вратаря Костадинов, но не намери целта. В даденото продължение отново Динев стреля много силно, но младият страж на дупничани прояви невероятен рефлекс и остави 3-те точки в Дупница.

Марек: Костадинов, Кавдански, Р. Йорданов, Каймакански, Башлиев, Илиев, Джаджаров (76-Иванов), Близнаков, Любомиров (93-Гогов), Ганчев, Колев (83-Костов)