Дупничани с медали, Гонзо и Слави Бинев уважиха Държавното по таекуондо

„Получиха се много сериозни битки. Нашият клуб участва с около 30 състезатели. С млад отбор – основно при кадети и юноши“. Това каза пред largoto.bg като обобщение председателят на СК Гладиатор Христо Михалчев за Държавното първенство по таекуондо, провело се през уикенда в Дупница.

Както съобщихме, около 1200 участници от 35 клуба събра надпреварата в Спортната зала, организирана от СК Гладиатор и Българската федерация по таекуондо.

В първия ден битките в дисциплина спаринг бяха за кадети и мъже и жени, пумсе и техническо чупене. Във втория състезателен ден на татамито излязоха деца клас А и Б и юноши и девойки в дисциплина спаринг.

На първо място при мъже и жени и юноши и девойки, клас А са клуб Ахил, следвани от ТК Турбо и Сунг Ри Атлантик. В клас Б – мъже и жени и юноши и девойки първи е ТК Инвикта, втори ТК Херея и на трето ТК Барин. При кадети, „клас А“ първенец е ТК Сунг Ри Атлантик, домакините от СК Гладиатор са втори в класирането, а ТК Феникс заемат третото място. При деца клас А ТК Нерон е на челно място, следван от ТК Сунг Ри Атлантик и Таекуондо Фитнес на второ и трето място. Лидер в класирането при кадети клас Б, деца клас Б и бейби е ТК Херея, а ТК Феникс и Нерон са на второ и трето място.

ТК Сунг Ри Атлантик е водач в общото класиране „клас А“, следван от ТК Нерон и ТК Феникс, а в „клас Б“ първенец е ТК Херея, СК Феникс е на второ, а клуб Нерон на трето място.

От националния отбор на България с представители от Дупница

шампионски титли завоюваха Митко Джорджев -74 кг, Александра Георгиева -53кг, Мартина Атанасова – 62кг, Християн Георгиев-54кг и Михаела Костадинова-57кг. В оспорван финал, Александър Джорджев – 68кг не успя да надделее над Стефан Стаменов от ТК Сунг Ри и се окичи със сребърното отличие.

В дисциплина Пумсе, в клас А класирането оглави ТК Файър, а ТК Форс 2004 и „С Тийм“ са на второ и трето място. В клас Б, ТК Файър отново е първенец, следван от ТК Феникс, които са втори и ТК „С Тийм“ – трети в класирането.

При „техническото чупене“ първи са ТК Самсон, а ТК Левски и МСК Хармония заемат второ и трето място.

Снимки: Largoto.bg и Българска федерация по таекуондо

Държавното първенство бе открито от президента на федерацията Слави Бинев и председателя на домакините от СК Гладиатор Христо Михалчев. Почетни гости бяха президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов-Гонзо, кметът на Дупница д-р Първан Дангов, заместниците му Валентина Караганова и Бойко Христов, Михаил Златанов – бивш зам.-министър на МВР и настоящ кмет на Земен, дупничанинът Евгени Тодоров – трикратен световен шампион за ветерани, Ангел Джамбазки – член на Европейския парламент.

За дупнишкия СК Гладиатор следващият уикенд предстои участие в турнира Херея Оупън. След това участия в турнири в Белград и София.