Политехника Дупница изравни серията с драма и продължение

След невероятно драматичен мач Политехника Дупница изравни плейофната серия срещу Фаб файв в ¼-финалите на Българска баскетболна лига, А група Запад. Двубоят в Спортната зала в Дупница завърши с победа за домакините със 73:72 след продължение.

Срещата премина до самия край кош за кош. Инфарктни бяха последните секунди на четвъртата част. 3 секунди преди края Политехника отбеляза кош, за да поведе с 66:65. След отсъдено нарушение обаче и точно изпълнение от линията за наказателни удари Фаб файв изравни и мачът отиде в допълнителни 5 минути. Там отново драмата бе пълна до последната секунда, но в крайна сметка тимът от Дупница взе успеха с една точка разлика.

По този начин Политехника изравни серията на 1-1 и трети мач ще определи кой да продължи към полуфиналите.

За „лилавата лавина“ най-резултатен бе Кристиян Георгиев с 26 точки. Димитър Генов добави 15 точки и 6 борби, а Мартин Петров завърши с 13 точки, 8 борби и 5 асистенции.

За Фаб файв четирима баскетболисти отбелязаха двуцифрен брой точки. Камен Атанасов оформи дабъл-дабъл – 16 точки, 12 борби. Георги Митровски вкара 15 точки, а с по 10 приключиха Георги Христов и Ангел Пейчинов.