Секунди разделиха Марек от нова победа

Марек завърши наравно 1:1 срещу Септември София в сблъсъка между третия и втория в първенството на Втора лига. Отново около 1000 души присъстваха по трибуните на стадион „Бончук“.

Домакините започнаха много силно и още във втората минута можеха да открият резултата. Тогава удар на младия Любомир Костов бе отразен от вратаря на Септември. В 6-ата минута пък хубаво положение се откри пред гостите, като Жан Пиер да Силва се отскубна от отбраната и стреля, но Младенов спаси. В 15-ата минута дойде мигът на юношата на Марек Любомир Костов, който отблизо отбеляза първия си гол в мъжкия футбол за 1:0. Септември отговори с чисто положение пред Мартин Тошев, който от малък ъгъл с глава не успя да порази целта.

Второто полувреме премина под натиска на септемврийци, които се възползваха от натрупана умора у дупничани. В 59-ата минута Иван Арсов би с глава от близка дистанция, но в аут. Септември продължи да атакува, а Марек със сетни сили да се брани. Така се стигна до първата минута от продължението, когато и с малко късмет Да Силва получи удобна топка и прониза мрежата на домакините с удар от въздуха за крайното 1:1.

Марек: Младенов, Башлиев, Кавдански, Стойнев, Каймакански, Иванов, Близнаков, Джаджаров (89-Р. Йорданов), Любомиров, Ганчев, Костов