Политехника Дупница загуби първия ½-финал от Балкан

Политехника Дупница загуби със 78:84 от Балкан А в първа среща от полуфиналната серия на Българска баскетболна лига, А група Запад. Двубоят се игра в „Арена Ботевград“, а гостите бяха подкрепяни от агитка, пропътувала разстоянието от Дупница.

През първото полувреме ботевградчани отвориха преднина от десетина точки. Политехника се разигра в третата и четвъртата четвърт и съкрати драстично изоставеното си. В един момент разликата падна само на 3 точки, но дупничани не съумяха да обърнат резултата и победата отиде за Балкан.

За гостуващия отбор стартовата петица завърши с двуцифрен брой точки. Най-много отбеляза Асен Попов, който завърши с дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби. 14 точки наниза Мартин Петров, а с по 12 се отчетоха Димитър Генов, Даниел Запрянов и Кристиян Георгиев. От пейката Омар Ел-Аюби вкара 7 точки, хвана 9 борби и даде 4 асистенции.

Над всички в двубоя бе Александър Гавалюгов от Балкан, който записа 31 точки на сметката си. Неговият съотборник Михаил Гавазов добави 16 точки, а Иво Корестилов – 13.

Втората среща от плейофната серия ще се играе в Спортната зала в Дупница на 19 май, неделя.