Червени картони, Илия Димитров с нови два гола за Марек – 2:2 в Търново

Марек завърши 2:2 като гост на Етър с изравнителен гол в продължението. Двубоят от 7-ия кръг на Втора лига предложи интересен футбол на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, здрави сблъсъци и множество наказателни картони.

Домакините бяха по-инициативни в началните минути, докато дупничани стояха по-прибрано. Етър стигна до няколко разбърквания пред вратата на Марек, а централният нападател на гостите Илия Димитров оставаше изолиран напред. Все пак в 35-ата минута Димитров успя да стреля с глава, но над вратата на Мартинов. Към края на полувремето пък стражът на дупничани Константин Костадинов спаси опасен удар на Дидис Пита, а Николай Ганчев пропусна добра възможност открила се пред гостите.

На полувремето Марек трябваше да извърши принудителни смени, а в 48-ата минута Костадинов спаси вратата си след лоша намеса на Джаджаров. В 60-ата минута бе отсъдена дузпа за Етър, а от бялата точка Иван Коконов откри за 1:0. Бързо дупничани изравниха, след като в 66-ата точен с глава бе Илия Димитров за 1:1. Още по-бързо обаче „виолетовите“ отново излязоха напред в резултата. В 69-ата минута при една атака на Етър от Марек поискаха фаул срещу Джаджаров, нарушение не бе отсъдено и Коконов отново бе точен с ефектен шут за 2:1. В 76-ата минута Александър Близнаков бе близо до гол, но ударът му с глава премина встрани от домакинската врата. Дупнишкият тим не се предаде и във втората минута от добавеното време Илия Димитров с второто си попадение в мача отново с глава изравни за 2:2. Малко по-късно двата отбора се сдърпаха в центъра на терена, а с червени картон бяха изгонени Веселин Любомиров от гостите и Кольо Станев от домакините.

В следващия кръг Марек гостува на Пирин в Благоевград в събота, 7 септември.

Марек: Костадинов, Башлиев, Петков (46-Арсов), Кавдански (46-Р. Йорданов), Каймакански, М. Иванов (46-Любомиров), Близнаков, Джаджаров (89-Наков), В. Йорданов (82-Т. Иванов), Ганчев, И. Димитров

Снимка: Етър Велико Търново