Дупнишките „гладиатори“ обраха медалите на Държавното по таекуондо

Над 800 състезатели взеха участие в Държавното първенство по таекуондо. То бе официално открито от вицепрезидента на Република България Илияна Йотова, а на тържествената церемония присъстваха още посланикът на Република Корея н.пр. Лий Хо Шик и президентът на БФТ Слави Бинев.

Илияна Йотова, която има черен колан по таекуондо сподели, че държавата прави всичко възможно за подпомагане на спорта в България. „Тук съм, за да засвидетелствам преклонението си пред изкуството на таекуондо и подкрепата на президентската институция за развитието на спорта в България. Убедени сме в силата на спорта. Отвъд постиженията той изгражда характер и възпитава на отговорност и дисциплина, откъсва децата ни от виртуалния свят“, каза Илияна Йотова.

Зрителите във волейболната зала на Левски станаха свидетели на зрелищни битки. В най-интересните категории при мъжете до 63 кг и 68 кг шампиони станаха съответно Калоян Бинев и дупничанинът Александър Джорджев. При 63 кг Калоян Бинев (ТК Сунг-Ри) спечели финала с 26:22 срещу Божидар Аврамов (ТК Рамус). На трето място останаха Христо Богданов и Любомир Богданов и двамата от ТК Кентавър. До 68 кг Александър Джорджев от СК Гладиатор се наложи в битката за златото срещу Стефан Стаменов от ТК Сунг-Ри. Бронзовите медали останаха за Антонио Михайлов от ТК Кентавър и брата на Александър – Митко Джорджев.

На Държавното първенство в София дупнишкият СК Гладиатор спечели общо 9 златни, 6 сребърни и 5 бронзови медала.

При жените Александра Георгиева стана вицешампион в категория до 53 кг. При девойките до 52 кг Александра Георгиева стана първа. Михаела Георгиева (55 кг) е втора, а Михаела Костадинова (59 кг) – трета. При кадетите на първо място се класира Йорданка Трендафилова (51 кг), а сребро спечели Даниел Начков (41 кг). При децата с шампионски титли се завърнаха Атанас Вакъвчиев (36 кг) и Моника Николова (51 кг).