Екшън на „Бончук! Скандално съдийство закотви Марек на дъното

След скандално съдийство Марек загуби с 0:2 у дома от Созопол и лимитира шансовете си за спасение във Втора лига. В 15-ата минута защитата на дупничани направи фатална грешка, от която се възползва Венцислав Гюзелев за 0:1. Между 38-ата и 39-ата минута домакините имаха два шанса за изравняване, но ударите на Ганчев и Евгени Илиев не намериха целта.

Всичко по-интересно стана след почивката. Марек се хвърли напред в търсене на гола. В 64-ата минута страхотен шут на Влахов мина встрани, а минута по-късно топката не пожела да влезе в мрежата на гостите след голямо меле пред вратата им. Малко по-късно от щаба на дупничани поискаха и дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Созопол, но такава не бе отсъдена. В 78-ата минута Росен Йорданов стреля от трудно положение от въздуха, но вратарят Андонов отрази.

Най-скандалните моменти дойдоха в края на мача.

В 89-ата минута Марек изравни след шут на Иван Калайджийски. Докато играчите на дупнишкия тим взимаха топката за бързо изпълнение на център обаче страничният рефер вдигна флага за засада и отмени попадението. Публиката и футболистите на Марек побесняха, тъй като отсъждането на засада в тази ситуация бе наистина абсурдно, а в разправии се изгуби доста време. В продължението пък Симеон Баев покачи на 0:2. При този гол Баев бе видно зад защитата, но този път засада не бе отсъдена. Това отново разпали страстите, но Марек загуби мача.

През втората част играчи на Созопол постоянно лежаха на терена в бавене на играта, а продължението от главния съдия бе абсурдните 4 минути, което допълнително вбеси домакините.

След края на мача феновете на Марек нападнаха словесно щаба на Созопол относно поведението им в мача срещу Септември (Сим) отпреди няколко кръга. Тогава хората на Апостол Апостолов си взеха лека домакинска победа без съпротива от созополци. Днес пък бяха мотивирани като за финал в Шампионската лига.

След този кръг положението в класирането за Марек става доста тежко. Дупничани остават на 18-о място с 23 точки.

Марек: Младенов, Калайджийски, Йорданов, Арсов, Ангелов (46-Влахов), Д. Илиев (66-П. Иванов), М. Иванов, Близнаков, Е. Илиев (73-Владимиров), Ганчев (58-Панталеев), Божилов