Марек падна тежко от ЦСКА 1948

Марек инкасира тежка загуба с 0:5 в третата си контрола през лятото. В Банско дупничани отстъпиха от дублиращия тим на ЦСКА 1948, който след седмица започва първенството във Втора лига.

През първото полувреме 30-тина минути за Марек игра тъмнокожият нападател Дейвид, който е на проби. Той се отличи с голямо желание за изява, но не и с такава ефективност. Добрата новина е, че след контузия отново на линия е защитникът Иван Калайджийски.

До почивката малко по-дейни бяха „армейците“, които на 3-4 пъти предизвикаха намеси на вратаря на дупничани Младенов. Едва в края на полувремето резултатът бе открит в полза на ЦСКА 1948 с гол на Валентин Йосков.

Втората част започна катастрофално за Марек. Най-напред голям пропуск направи Джордж Николов. След това пък за по-малко от 10 минути резултатът от 1:0 набъбна до 5:0 след куп грешки на странната защитна формация на тима от Дупница, от които се възползваха Йосков и Атанас Стамболов. Бяха извършени и много смени в състава на Марек. Влезлият като резерва Симеон Димитров имаше два шанса да вкара почетно попадение, но и двата пъти не съумя да преодолее противниковия вратар. В 85-ата минута дупничани все пак вкараха топката в мрежата чрез юношата Валери Йорданов, но гол не бе зачетен, заради засада.

В този контролен мач си пролича по-високото ниво на дубъла на ЦСКА 1948 от това на третодивизионния противник от Дупница, както и това, че „червените“ са по-напред в подготовката. Забеляза се и липсата от състава на Марек на фигури като капитана Близнаков, Росен Йорданов, Стойнев и др., която доведе до голям брак в отбрана.

Следващата контрола да дупнишкия отбор е в сряда срещу Ботев (Ихт). Дубълът на ЦСКА 1948 пък след седмица в първия кръг на Втора лига приема Янтра (Габрово).

Марек: Младенов, Калайджийски, Илиев, Ангелов, Ганчев, Иванов, Любомиров, А. Кючуков, Николов, Дейвид, Божилов (Любенов, Е. Кючуков, Димитров, Костадинов, Влахов, Михалков, В. Йорданов)