Първа победа за Марек в проверките

Марек записа първа победа в контролните си срещи в подготовката. Дупничани биха с 1:0 Ботев (Ихт) пред над 200 зрители на ст. „Бончук“.

През първото полувреме гостите стояха доста добре в защита, но въпреки това Марек създаде три положения за гол. Два пъти на изгодна позиция се озова Николай Ганчев и веднъж Божилов, но вратарят на Ботев запази вратата си суха.

През втората част дупничани създадоха изобилие от шансове пред вратата на противника. В началните минути на второто полувреме отново Ганчев имаше две отлични възможности, но не съумя да ги реализира. Голът падна в 58-ата минута, като топката влезе доста измъчено във вратата. След меле отбеляза капитанът Александър Близнаков. 5 минути по-късно от чиста позиция пропусна новото попълнение Марио Евтимов. В 66-ата минута Близнаков пък нацели гредата от фаул. Марек продължи да атакува, а в 76-ата минута изпусна и изключителна възможност, когато удар на Михалков бе изчистен от голлинията.

Отново треньорът на Марек Танчо Калпаков направи доста смени в хода на мача, а същото стори и колегата му Валери Свиленов. Отличен двубой пък изнесе ветеранът и капитан на Ботив (Ихт) Борислав Балджийски.

За Марек се включи още едно ново име – Сибил Карагьозов, който игра като десен защитник.

Следващата контрола за дупничани е в събота от 11 ч. като гост на Костинброд.

Марек: Костадинов, Карагьозов, Стойнев, Ангелов, Влахов, Илиев, Иванов, Близнаков, Любомиров, Ганчев, Божилов (Михалков, Р. Йорданов, В. Йорданов, Николов, Любенов, А. Кючуков, Е. Кючуков, Евтимов, Димитров, Георгиев)