Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Къде са Левски? Марек с полезна контрола срещу Славия

Марек загуби от Славия с 1:3 като гост в една доста полезна контрола за дупничани.

Срещата на стадион „Александър Шаламанов“ премина в по-бавно темпо, като в голяма й част гостите стояха доста добре срещу един от най-силните тимове у нас. След равностойно начало все пак класата на „белите“ си каза думата и в 30-ата минута Дарко Тасевски откри за 1:0 след пробив отдясно. Марек, макар и представител на Трета лига, също често поглеждаше към вратата на противника в първите 45 минути.

През втората част поетапно бяха извършени доста смени, а в 65-ата минута 2:0 направи Ахмед Ахмедов. Централният нападател на Славия се разписа с глава след центриране на Попадийн. В 73-ата минута на 3:0 покачи каращият проби на „Овча купел“ арменец Григор Мурадян. Младокът отбеляза с хубав шут от границата на наказателното поле. В ответната атака Марек бе много близо до попадение, но шутът на Анжело Кючуков от близко разстояние бе отразен от Николай Кръстев. След това „белите“ на два пъти изпробваха рефлекса на вратаря на дупничани Константин Костадинов, а това вдъхнови феновете им. Запалянковците на Славия започнаха да викат „Къде са Левски, дайте ни Мъри“, визирайки отложения им мач със „сините“ от Първа лига. Марек пък все пак стигна до почетно попадение, след като 83-ата минута с глава за 3:1 се разписа Николай Ганчев, с което увеличи головата си сметка в контролите.

Славия: Петков, Томбак, Виячки, Чешмеджиев, Соарес, Нгуена, Стоянов, Тасевски, Кирилов, Добрев, Сораков (Кръстев, Керчев, Минчев, Стоев, Дост, Попадийн, Г. Иванов, Бакеро, Николаевич, Тасев, Ахмедов, Мурадян)

Марек: Младенов, Стойнев, Йорданов, Ангелов, Влахов, Карагьозов, Иванов, Любенов, Димитров, Ганчев, Божилов (Костадинов, Николов, А. Кючуков, Михалков, В. Йорданов, Панчаревски, Тодоров)