Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек понамачка Пирин (ГД), но му вкара само два гола

Марек победи с 2:0 у дома Пирин (ГД) и продължава с пълен актив и без допуснат гол от началото на първенството в Югозападната Трета лига. Дупничани зарадваха с играта си около 300 зрители на ст. „Бончук“, макар да заслужаваха да спечелят с по-голям резултат.

В първите 30-ина минути гостите се бяха окопали здраво в защита и Марек изпитваше трудности. След това обаче се развихри същинска вихрушка пред неврокопската врата. В 34-ата минута удар на Милен Иванов от около 16 метра уцели напречната греда. Секунди по-късно Росен Йорданов с глава би на сантиметри от гредата. В 36-ата минута шут на Калайджийски отблизо пък премина високо над вратата на Пирин (ГД). Само минутка след това Ганчев по диагонала вместо в мрежата, прати топката в аут. В 39-ата минута все пак резултатът бе открит в полза на домакините. Александър Близнаков с глава отбеляза, възползвайки се от лоша подредба на защитата и вратаря на гоцеделчевци – 1:0.

След почивката Пирин (ГД) реши да заиграе по-активно напред, но това остави доста пространства за нападателите на Марек.

В 51-ата минута отново гредата спаси гостите. Този път шутира Близнаков, а топовният му удар едва не счупи страничния стълб зад Георгиев. Гостите отговориха с далечен изстрел на Гуцев, който обаче аткрактивно бе отразен от Пламен Младенов. В 67-ата минута се получи невероятен пропуск пред вратата на Пирин (ГД). Тогава на почти празна врата Божилов и Ганчев не се разбраха кой да отбележи и в крайна сметка топката излезе в аут. Голът на успокоението реализира 2 минути по-късно Милен Иванов. Полузащитникът на Марек стреля директно от пряк свободен удар и красиво покачи на 2:0.

Десетина минути преди края играчи на двата отбора се сдърпаха и създадоха напрежение помежду си. В резултат на това Близнаков от Марек и Макриев от гостите получиха жълти картони. За защитника на неврокопчани това бе втори картон и той пое към съблекалните, виждайки червения цвят. Малко преди това пък направи лошо впечатление, че двама футболисти на Пирин (ГД) едва не се сбиха на метър пред своята скамейка.

Така Марек прибави нови 3 точки към актива си и макар и с мач по-малко вече е втори в класирането. Водач е дублиращият тим на Славия, който се представя страхотно от началото на сезона.

Марек: Младенов, Калайджийски, Р. Йорданов, Башлиев, Михалков, Близнаков, Илиев, Иванов, Любомиров, Ганчев, Божилов (Димитров, Любенов, А. Кючуков, В. Йорданов)