Марек Юнион-Ивкони се постара, но загуби чисто от ЦСКА

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (16, 21, 19) у дома от ЦСКА в среща от 10-ия кръг на Супер волей. Играчите на Найден Найденов се стараеха, но не успяха да се противопоставят на гостите от София.

Младите момчета от Дупница започнаха мача със самочувствие и поведоха с 5:1 и 7:3 в първия гейм. Постепенно „червените“ стопиха преднината и изравниха при 8:8. От тук нататък ЦСКА отвори добър аванс, довел до резултат 14:19. Тук някъде и капитанът на домакините Златан Йорданов се изнерви и получи жълт картон за пререкания със съдията на стола. Гостите пък затвориха при 16:25 за 0-1.

Вторият гейм тръгна точка за точка, а ЦСКА взе малка преднина при 14:16. Малко по-късно бе показан жълт картон и за Симеон Александров от гостите. По-високата класа на „червените“ си каза думата в края на гейма, за да се стигне до 21:25 и 0-2.

В третия гейм либиецът Мохамед Гаруош смени позицията си от диагонал на посрещач за тима на Марек Юнион-Ивкони, настъпиха и други промени в състава. Дупничани създадоха проблеми на ЦСКА в третата част, но победата замина за столицата.

Така Марек Юнион-Ивкони остава на 10-о място в класирането с 2 победи и 8 загуби. В следващия кръг Марек гостува на последния в таблицата тим на Добруджа.