Марек Юнион-Ивкони се връща само с гейм от морето

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (12, -23, 21, 17) като гост на Черно море в среща от 12-ия кръг на Супер волей, с който се подновиха сблъсъците при мъжете.

Варненци играха по-добре през целия двубой и имаха проблеми единствено във втория гейм на срещата в зала „Христо Борисов“. Именно във втория гейм пък дупничани се представиха на ниво, но това не бе достатъчно да вземат нещо повече от морската столица.

Така Марек остава на 10-о място във временното класиране. След 12 мача дупничани са с 2 победи и 10 загуби (6 т.), а опасността от изпадане е надвиснала над отбора.

В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони играе изключително важен мач. На 6 февруари възпитаниците на Найден Найденов посрещат в Спортната зала в Дупница тима на Пирин (Разлог). Именно разложани са точно пред Марек в класирането – на 9-о място с 3 победи и 9 загуби.