Марек Юнион-Ивкони затъва все повече

Марек Юнион-Ивкони инкасира 11-ата си загуба от началото на сезона във волейболното първенство при мъжете и положението му става все по-тежко. Тимът от Дупница отстъпи у дома с 1:3 (22:25, 23:25, 25:15, 14:25) от Пирин (Разлог), който също не се представя добре в шампионата.

В първия гейм Пирин игра концентрирано и заслужено го затвори в своя полза, за да поведе в резултата – 0-1.

Дупничани започнаха по-добре втората част, но бързо гостите обърнаха при 5:8. Марек изравни при 10:10. Последваха доста грешки и от двете страни на мрежата и се стигна до 23:25 за 0-2.

За третия гейм треньорът на домакините Найден Найденов бе принуден да направи промени в състава си в опит да обърне мача. Това даде търсения ефект и дупнишкият тим прегази съперника, за да остане в двубоя.

В четвъртата част обаче младите волейболисти на Найден Найденов нямаха сили за нещо повече и загубиха мача.

Марек Юнион-Ивкони е на предпоследното 11-о място в класирането след само 2 победи и цели 11 загуби. В следващия кръг Марек гостува на Берое.