Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек загуби от Беласица в първата си контрола

Марек записа загуба в първата си контролна среща тази зима. Дупничани отстъпиха с 0:1 като гост на Беласица на петричкия ст. „Цар Самуил“ пред около 100 зрители.

В началните 15 минути гостите стояха по-добре на трудния терен и стигнаха до удобен шанс за гол. Той дойде в 13-ата минута, когато обаче Евгени Илиев би право в ръцете на вратаря Кирил Георгиев. Постепенно играта стана доста остра с размяна на атаки и към двете врати. Наложи се и на стража на Марек Константин Костадинов да се намесва. Така се стигна до 45-ата минута, когато след центриране от корнер Атанас Димитров с глава откри резултата за 1:0, а веднага след това бе даден краят на първото полувреме.

През втората част бяха извършени редица смени. Дупничани създадоха добро положение в 61-ата минута, но Анжело Кючуков-младши стреля встрани от целта. Малко по-късно и резервният вратар на Марек Пламен Младенов се прояви добре при удари отблизо на Аспарух Смилков и Марти Таушанов. В 75-ата минута Радослав Михалков от тима на дупничани излезе на добра позиция за стреба, но се забави на лошия терен и топката му бе отнета. Малко след това отново Михалков шутира, но вратарят на „комитите“ спаси и запази резултата.

Мачът бе ръководен от петричкия елитен съдия Ивайло Стоянов, с помощници Мирослав Максимов и Любо Танев.

Следващата контрола на Марек е в събота срещу Левски (Лом), а Бела играе с дубъла на ЦСКА 1948.

Стартов състав на Марек: Костадинов, Влахов, П. Иванов, Йорданов, Калайджийски, Д. Илиев, М. Иванов, Ганчев, Владимиров, Божилов, Е. Илиев