Бойците на Патриот отлични в Шумен

Отлично се представиха бойците на СК Патриот на Републиканското първенство по кикбокс, което се проведе в Шумен. В надпреварата се включиха над 340 състезатели от 48 отбора, които мериха сили на два ринга в стил лоу кик.

Дупничани участваха със 7 бойци и спечелиха 4 златни и два бронзови медала. Шампиони в своите категории станаха Мони Василев, Алисия Сусанина, Мартин Миладинов и Габриел Владимиров. Бронза взеха Ивайло Добринов и Атанас Николов, съобщават от клуба.

Надпреварата бе организирана от СК Шуменска крепост в добре познатия патриотичен дух, който за пореден път създаде вдъхновяваща атмосфера в залата.

Отборен шампион с общо 18 медала (8 златни, 6 сребърни и 4 бронзови) стана Спортен клуб Вокил. През целия уикенд техните състезатели водиха оспорвани двубои с бойците на Шуменска крепост. Домакините завоюваха среброто със същия общ брой медали (8 златни, 5 сребърни и 5 бронзови). Трети на почетната стълбичка се качи отново варненски клуб – Боил. Те спечелиха 17 медала (пет златни, шест сребърни и шест бронзови).

За най-перспективен състезател бе определен Виктор Михалев от СК Вокил. Той грабна златото в категория до 45 кг. За най-техничен състезател на Държавното първенство бе обявен Жак Риков от СК Десант – Добрич. Той спечели и четирите си мача с нокаут.

Снимка: СК Патриот