Марек пречупи Вихрен и лети към професионалния футбол

Марек победи с 1:0 прекия си конкурент Вихрен и докосва промоцията за Втора лига. С успеха си дупничани се откъснаха на 10 точки пред санданчани на първото място в класирането на Югозападната Трета лига и ще са много по-спокойни в оставащите 5 кръга.

На ст. „Бончук“ присъстваха над 1500 души, които също дадоха своя дан за жадуваната победа. Гостуващата агитка наброяваше около 40 души, а в ложите се настаниха президентът на Вихрен Константин Динев, както и шефовете Георги Бачев и Георги Манолев.

В началните минути санданчани бяха по-активни. В 5-ата минута силен шут отправи Даниел Пехливанов, но Константин Костадинов отрази точно под гредата. В 14-ата минута Николай Ганчев от Марек се възползва от грешка на Мурадов, но ударът му бе блокиран от защитник. Постепенно домакините наложиха натиск и се стигна до гол в 29-ата минута. Тогава след центиране от корнер Александър Башлиев прониза мрежата на „зелените“ за 1:0. В самия край на полувремето Марек имаше 3 чисти ситуации за гол. Два пъти стреляха Божилов и Гогов, а веднъж топката премина на опасна близост пред голлинията на Вихрен след рейд на Башлиев.

Двата тима се захапаха и през втората част. Най-добрият шанс за гостите бе в 78-ата минута, когато Томи Костадинов стреля коварно отдалеч, но Костадинов се справи блестящо. В 84-ата минута Любомиров шутира атрактивно от воле, но се намеси Боян Загорски. 3 минути по-късно Росен Йорданов с глава на метър от голлинията не успя да засече във вратата. До края преобладаваха нервите, а Марек с подкрепата на публиката дочака хладнокръвно последния съдийски сигнал.

След него настъпи еуфория сред играчите на дупничани, докато санданчани потърсиха провокациите. Двата отбора се хванаха за гушите, но ситуацията бе овладяна и Марек се отдаде на заслужената радост.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Близнаков, Гогов (55-Р. Йорданов), Любомиров, Ганчев (93-Кючуков), Божилов (81-Михалков)