Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек превзе Симитли и е на милиметри от Втора лига

Марек спечели поредната си победа в Югозападната Трета лига, надделявайки с 1:0 като гост на Септември (Симитли) и е изключително близо до промоция при професионалистите.

В началните минути домакините създадоха неприятности за защитата на дупничани, но всичко се размина без гол. Гостите отговориха с няколко опасни набега, за да се стигне до 18-ата минута. Каймакански проби отляво и асистира на Николай Ганчев, който отблизо откри за 0:1. Попадението успокои Марек и дупничани взеха контрола върху мача. В самия край на полувремето Ганчев можеше да удвои, но ударът му с глава премина встрани от вратата.

Втората част гостите изиграха доста умно. Не позволяваха суматоха пред вратата си и търсеха своите шансове за гол. Попадение на Даниел Гогов не бе зачетено, заради спорна засада. В крайна сметка двубоят приключи с успех за Марек с 1:0, а дупничани остават убедителен лидер. Вторият Вихрен победи много трудно с 2:1 у дома Сливнишки герой след обрат в края и много нерви на стадиона в Сандански. Така разликата на върха се запазва 10 точки, а това не помрачи радостта на 150 запалянковци, подкрепяли Марек в Симитли.

В следващия кръг дупничани приемат ЦСКА-София II, а при победа Марек ще си осигури влизане в “Б“ група и на теория.