Юношите на Марек загубиха баража за влизане в Елитната

Юношеският отбор на Марек до 17 г. загуби с 1:3 от връстниците си от ЦСКА 1948 баража за влизане в Елитната група. Двубоят се игра на стадион „Искър“ в Самоков.

„Армейците“ поведоха с 1:0 през първото полувреме с гол на Живодар Жеков. Драмата настъпи в самия край на мача. Малко преди да изтече редовното време Християн Джаджаров изравни за 1:1. Минута по-късно обаче Мартин Бойчев директно от пряк свободен удар направи 2:1. В продължението при огромни съмнения за засада Георги Георгиев сложи точка с гол за 3:1.

Така отборът на ЦСКА 1948 до 17-годишна възраст ще се изправи в още един решителен бараж за участие в Елитната юношеска група през новото първенство. В понеделник ще бъде изтеглен жребият, на който „червените“ ще разберат своя съперник в решителния двубой.

Въпреки загубата, тимът на Марек пък заслужава само похвали, след като стана първи в Зона София-2. Някои от момчетата на треньора Станислав Станчев направиха дебют и за представителния отбор на дупничани.