Марек вкара 4 гола и се върна към победите

Марек спечели убедително с 4:0 срещу Банско и увеличи преднината си на върха в класирането в Югозападната Трета лига, група 1.

Двубоят на ст. „Бончук“ започна в сравнително бавно темпо, но с надмощие на домакините. Божилов вкара топката в мрежата на банскалии още в 9-ата минута, но гол не бе зачетен, заради нарушение в атака. В 25-ата минута пък Росен Йорданов стреля от въздуха, но в ръцете на вратаря Иван Димитров. Така се стигна до 33-ата минута. Тогава Близнаков стреля от пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда, а при добавката Николай Ганчев я прати във вратата за 1:0. В 40-ата минута след брилянтна атака Росен Йорданов получи топката отдясно и я прати в мрежата за 2:0. При попадението плахи опити да претендират за засада направиха от щаба на гостите.

Макар да водеше комфортно, Марек продължи да натиска и през втората част. В 65-ата минута Боян Стойнев с глава покачи на 3:0 след центриране от фаул на Близнаков. В 74-ата минута капитанът на дупничани пък отново уцели горната греда с шут от пряк свободен удар. 3 минути по-късно все пак Александър Близнаков реализира, възползайки се от пас по конец на Калайджийски – 4:0. Най-опасното положение за банскалии дойде в 80-ата минута. Тогава Денис Ангелов направи по-трудното като уцели горната греда от съвсем близко разстояние. Топката тупна на голлинията, но не пожела да влезе в мрежата зад Младенов.

Наказаният капитан на Банско Борис Галчев изгледа мача от трибуните, като на моменти даваше указания на своите хора на пейката, видя largoto.bg. Тимът от зимния курорт продължава битката си за влизане в първата петица, като за момента е шести в класирането. В следващия кръг банскалии посрещат Чавдар (Етр), докато лидерът Марек гостува на Пирин (ГД).

Марек: Младенов, Михалков (78-Ангелов), Стойнев, Башлиев, Калайджийски, Близнаков, Илиев (78-Любенов), Божилов (75-Кючуков), Любомиров (75-Панчаревски), Ганчев, Йорданов (59-Николов)