Марек измъкна една точка като гост на лидера

Марек взе точка като гост на водача в класирането Спартак (Вн) в откриващия мач на пролетния дял на Втора лига. Дупничани направиха 0:0 на терена на спартаклии във Варна.

През първото полувреме домакините установиха териториален превес. Топката по-често се задържаше в половината на Марек, но без сериозни опасности. Най-добрата ситуация пред Спартак се откри в 25-ата минута. Тогава при меле пред дупнишката врата се наложи на Милен Иванов да чисти на метър пред голлинията. 4 минути по-късно дойде шансът за Марек. След грешка в отбраната на варненци Михалков стреля по диагонала, но вратарят Нисторов отрази.

През втората част стана доста напечено пред вратата на гостите. Заредиха се удари, центрирания и разбърквания пред Пламен Младенов. Защита на Марек обаче не се огъна и с цената на много сили и себераздаване спираше атаките на Спартак. Дупничани стигнаха и до хубаво положение за гол на контраатака. В 73-ата минута Владимиров се измъкна отдясно и стреля в близкия ъгъл. Вратарят обаче успя да отрази. Варненци продължиха натиска си, но трудно достигаха до точен удар. Такъв имаше чак в продължението – в 92-ата минута. Тогава след корнер Петър Патев стреля точно под гредата, но Младенов отрази.

Така Марек макар и с малко късмет записа положителен рестарт на първенството във Втора лига.

Марек: Младенов, Калайджийски, Йорданов, Гьонов (32-Влахов), М. Иванов, Георгиев (57-П. Иванов), Д. Илиев, Е. Илиев (57-Владимиров), Михалков (46-Ганчев), Божилов