Марек изпусна дузпа и куп положения, но спечели първия си мач

Марек победи с 2:0 като гост на Ботев (Ихтиман) в първия пролетен кръг на Югозападната Трета лига.

Дупничани започнаха концентрирано и създадоха няколко опасности още в началото. Възможности за гол имаха Росен Йорданов и новото попълнение Георги Божилов. Логичното се случи в 21-ата минута. Тогава Николай Ганчев изскочи зад отбраната на Ботев и технично прати топката в мрежата за 0:1. 8 минути по-късно блестяща атака на Марек завърши с пас на Ганчев към дошлия тази зима Даниел Гогов, който реализира за 0:2. В 40-ата минута Божилов направи фрапантен пропуск, след като на два пъти не успя да вкара от съвсем близко разстояние.

В 50-ата минута гостите можеха да решат всичко, след като беше отсъдена дузпа в тяхна полза за спъване на Ганчев в наказателното поле. Ударът на Милен Иванов от бялата точка обаче бе спасен от вратаря Димитров. Оттук насетне мачът се изнерви, макар шансове за гол да се откриха пред Башлиев, Ганчев и Божилов от Марек. В 66-ата минута капитанът на ихтиманци Борислав Балджийски поиска фаул след което се нахвърли върху главния съдия. В разправиите се включи и треньорът на домакините Валери Свиленов. В резултат на всичко това с червени картони бяха отстранени Балджийски и Свиленов.

Марек се подведе по изнервената игра на противника и можеше да си изпати. Все пак благодарение на по-високата си класа дупничани задържаха резултата, а можеха дори и да го покачат. В 88-ата минута Николай Ганчев излезе абсолютно сам срещу вратаря, но вместо мрежата, намери гредата.

Така макар и с явно отпускане накрая, Марек спечели първия си официален мач за годината и остава лидер в Югозападната Трета лига.

Марек: Костадинов, Стойнев, Сандев (90-Ангелов), Башлиев, Каймакански, Илиев, Гогов (81-В. Йорданов), Иванов, Ганчев (90-Панчаревски), Божилов (81-Кючуков), Р. Йорданов (70-Владимиров)